فواید مصرف زعفران در رژیم غذایی کودکان: تقویت سیستم ایمنی و بینایی

زعفرانزعفران ادویه ای است که برای معطر شدن غذا به کار می رود. گیاه زعفران کروکوس ساتیوس نامیده می شود و هر گیاه شامل هفتاد و پنج هزار شکوفه است که شبیه به نخ باریک و نازک است. زعفران یک ادویه گرانقیمت است و علاوه بر مصرف آن در معطر کردن غذا، در تهیه داروهای سنتی نیز به کار می رود. به دلیل خاصیت دارویی آن، در درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می گرفته است. بعضی از فواید زعفران برای سلامتی کودک می تواند شامل، محافظت از سیستم گوارش و کبد، حفاظت از چشم ها، تقویت استخوان، تسکین اختلالات تنفسی، کاهش تب، مناسب برای بهداشت دهان و خاصیت ضد التهابی آن است.

رعایت رژیم غذایی مناسب و استفاده از مواد غذایی مقوی برای کودکان در پیشگیری از بیماری ها کمک بسیاری می کند. افزایش آگاهی والدین نسبت به غذاهای مفید برای کودکانشان بخصوص در سنین رشد از اهمیت بالایی برخوردار است. زعفران یکی از موادی است که مصرف به اندازه آن باعث بالا بردن سیستم ایمنی، کمک به هضم غذا، استخوان سازی و کمک به بهبود آسیب های کودکان در حین ورزش و بازی می شود. مادران می توانند با اضافه کردن زعفران در شیر یا دسر های خوش مزه کودکان خود را به خوردن زعفران ترغیب کنند. در عین حال حتما باید به این نکته توجه داشت که مصرف بیش از اندازه زعفران ممکن است عوارض خطرناکی به همراه داشته باشد. بنابراین بهتر در این زمینه با پزشک کودک خود مشورت کنید.

والدین عزیز می تواند برای دریافت نویت مشاوره با دکتر ایروانی جهت دریافت رژیم غذایی مناسب برای فرزندانشان با شماره  03136826450  تماس حاصل فرمایند.

زعفران چیست؟


زعفران ادویه ای است که از گل  گیاه کروکوس ساتیوس بدست می آید. این گیاه بومی مناطق اروپای جنوبی است. شاید به این فکر کرده باشید که چرا این گیاه این گونه به نظر می رسد.

این گلها دارای سه خامه (بخش لوله مانند درازی که به تخمدان گل چسبیده است) هستند. این خامه ها همراه با برآمدگی چبسیبده به آن(برآمدگی ها بخش چسبنده در نوک خامه است جایی که گرده به آن چسبیده است) از گل ها جدا می شود. و سپس آن ها را خشک کرده و به عنوان چیزی که ما زعفران می شناسیم فروخته می شود.

مزه منحصر به فرد آن به دلیل وجود یدوفرم شیمیایی است و طعم آن از پیکروکروسین و سفرانال است. رنگ شگفت انگیز آن از وجود کروسین که یک رنگدانه کارتنوئید است ایجاد می شود.

فواید زعفران برای سلامتی در رژیم غذایی کودک


زعفران به دلیل این خاصیت ویژه آن شناخته شده است که می تواند در سلامتی کودک نقش مؤثری ایفا کند. در اینجا برخی از خواص دارویی زعفران را را بیان می کنیم که اگر روزانه به مقدار کمی مصرف شود، می تواند باعث افزایش سلامتی فرشته کوچک تان شود:

زعفران به طرز شگفت انگیزی به عنوان بازکننده مجاری کبدی و تقویت کننده کبد است. می تواند کبد را پاکسازی کند. مشکلات گوارشی در کودکان یک  ویژگی عادی است. زعفران به عنوان یک مقوی دستگاه گوارش عمل کرده و به هضم بهتر کمک می کند و این خاصیت را مدیون ویژگی قابض خود است.

زعفران یک ماده شاد کننده شناخته شده که احساس شادی را در فرد ایجاد می کند. به همین دلیل است که به کودکان بدخو زعفران داده می شود. هنگامی که زعفران را با شیر مخلوط کرده و به کودکان می دهند، می تواند با بالا بردن روحیه آنها و تحریک حس شادی و آرامش به کودکان بی قرار کمک کند.

زعفران می تواند برای بهتر شدن بینایی به کودکان داده شود. زعفران برای تهیه یک فرمول خاص به نام کلریوم (محلول شستشوی چشم) بکار می رود. در طب سنتی اسلامی از کلریوم یا سرمه برای درمان اختلالات چشمی مختلف استفاده می شود. این ماده می تواند آب مروارید و ورم ملتحمه را درمان کرده و بینایی را تقویت کند. به دلیل وجود کرستین و کروسین در زعفران، جریان خون شبکیه ای چشم افزایش می یابد. استفاده مداوم از زعفران می تواند از چشم در برابر آسیب های شبکیه محافظت کند، از تخریب ماکولا در چشم جلوگیری کرده و حتی می تواند در مقابل تونیکامیسین (نوعی باکتری) از چشم محافظت کند. در مجموع، زعفران مملو از ترکیباتی است که به بینایی بهتر کمک می کند، از این رو به کودکان داده می شود.

زعفران به ساخت استخوان های قوی در کودکان کمک کرده و این کار با افزایش جذب کلسیم انجام می شود.بعضی از مواد معدنی یا الی در زعفران با افزایش دریافت مواد مغذی در بدن  بویژه کلسیم ارتباط دارد. با بالا بردن مقدار کلسیمی که بدن کودک شما می تواند از غذا جذب کند، شانس بیشتری برای بهبود تراکم مواد معدنی استخوان و پیشگیری از بیماری هایی مانند پوکی استخوان و دیگر بیماری های تخریب کننده استخوان به دلیل کهولت سن، دارند.

سرفه، سیاه سرفه و مسمومیت تنفسی در کودکان شایع است. زعفران در رفع مشکلات تنفسی و بهبود عملکرد دستگاه تنفس بسیار مفید است و همچنین می تواند به عنوان تقویت کننده ریه و آرامبخش و شل کننده عضلات نای بکاررود. زعفران گیرنده های هیستامینرژیک H1 و گیرنده های آدرنرژیک را تحریک کرده و به این دلیل در درمان مشکلات آسم و برونشیت مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از کودکان که بطور ارثی آسم دارند، از همان روزهای بدو تولد از زعفران برای درمان آنها استفاده می شود.

چند سرفه کوچک یا سرما خوردگی می تواند باعث تب در کودکان شود. در چنین شرایطی، زعفران می تواند به دلیل داشتن کروسین که به کاهش دمای بالای بدن کمک می کند، سودمند باشد.

به دلیل اینکه کودکان مسواک نمی زنند، لازم است که دهان آنها به درستی تمیز شود تا از بهداشت دهان آنها مطمئن شویم. می توانید لثه کودکان را بطور روزانه با زعفران ماساژ دهید که نه تنها در تمیز کردن دهان و زبان کمک می کند، بلکه التهاب و زخم های دهان را نیز برطرف می کند.

مطالعات بسیاری ثابت کرده اند که زعفران دارای خواص ضد التهابی است که به دلیل وجود کروسین و کروستین در ترکیبات اصلی آن می باشد. زعفران  به دلیل اینکه دارای  فیتوکمیکال است، آنزیم های آنتی اکسیدان را افزایش می دهد. و این به نوبه خود با استرس اکسیداتیو مبارزه کرده و به کاهش التهاب بدن کمک می کند.

روغن و کرم های زعفران که از ترکیبات گل زعفران بدست می آید، به عنوان یک ابزار موضعی در ماساژ استفاده می شود که می تواند درد را در سراسربدن از بین ببرد، و همچنین ناراحتی های بدن را تسکین دهد.زعفران می توان درمان شگفت انگیزی برای آسیب های ورزشی، آرتروز، نقرس و دیگر مشکلات التهابی بدن  کودکان باشد. همچنین برای بهبود کبودی و زخم های موضعی، ترکیبات آنتی اکسیدان سریع العمل در زعفران می تواند به روند بهبودی سرعت بخشد.

کودکان زمانی که به دنیا می آیند پوست نرمی ندارند. بسیاری از والدین از خشکی و جوش های روی پوست کودکان شان شکایت دارند. زعفران می تواند پوست را نرم کند. چون زعفران خواص آنتی اکسیدانی دارد، از این رو می تواند مانند یک خمیر روی پوست خشک کودک استفاده شود تا آلرژی ها و خشکی را برطرف کند.

زعفران به عنوان تقویت کننده قلب در کودک عمل می کند. بطور طبیعی زعفران برای حفظ عملکرد قلبی عروقی کودکان مصرف می شود و همه انواع مشکلات مرتبط با قلب را حتی تا زمانی که به سن بزرگسالی برسند، متوقف نگه می دارد. زعفران شامل ترکیبات زیست فعالی مانند کروستین و کروسین است که تاًثیر ضد تصلب شرایین در انسان دارد. این ادویه می تواند شکل گیری سلول حبابی بدن، ضخیم شدن غشای درونی آئورت را کنترل کرده و دفع چربی مدفوع را افزایش دهد، در نتیجه به عمکلرد قلب و سلامت آن کمک می کند.

تسکین درد همیشه یک خاصیت با ارزش برای یک گیاه یا درمان طبیعی حساب می شود، و ترکیب فرار سفرانال در زعفران برای بیماران مانند یک آرامبخش عمل می کند.این تاًثیر آرامبخش می تواند به تسکین درد، کاهش اضطراب و  استرس، بهبود الگوی خواب و بطور کلی برای آرام کردن ذهن و بدن به کار رود که همیشه خوب است.

اگر چه افراد اغلب فکر می کنند که ادویه ها چیزی جز وسیله ای برای طعم دادن به غذا نیستند، اما آنها حاوی مقادیر بالایی از مواد مغذی خاصی هستند، که شامل، ویتامین سی می باشد.اسکوربیک اسید برای سلامت کودکان بسیار مهم است، چرا که سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند تا سلول های سفید را که در خط مقدم دفاع بدن در مقابل بیماری ها هستند را تولید کند، و همچنین برای تولید کلاژن ضروری هستند و کلاژن برای تولید سلولی در بدن ضروری می باشد که باعث رشد عضلات، ترمیم رگ های خونی و تولید بافت می شود.

زعفران بیش از 100 ترکیب مختلف دارند که در قالب پیچیده آن عمل می کنند، و آنتی اکسیدان ها برجسته تر از بقیه هستند. مقدار زیادی از ترکیبات آنتی اکسیدانی در زعفران وجود دارد که بسیاری از آنها رادیکال های آزاد و  فراورده های جانبی و خطرناک متابولیسم سلولی را که باعث جهش و مرگ سلول های سالم می شوند، را یافته و خنثی می کند. این کار سلامت عمومی سیستم ایمنی کودکان را تقویت کرده، اما بیش از آن، می تواند از شکل گیری یا گسترده شدن سرطان در بدن جلوگیری کند.

زعفران را چگونه مصرف کنیم؟


عمومی ترین راه مصرف زعفران استفاده از شیر زعفران است. می توانید  رشته های زعفران را به شیر گرم اضافه کرده و بخورید. مقدار مناسب پیشنهادی برای مصرف 2 تا 3 رشته برای هر لیوان شیر است.

آیا زعفران عوارض جانبی دارد؟


هیچ عارضه جانبی مهم قابل مشاهده ای در زعفران وجود ندارد. در واقع زعفران در صورتی که بطور منظم برای چندین ماه مصرف شود، باعث ایجاد هیچ نوع عارضه جانبی نمی شود.با این حال، اگر در طولانی مدت استفاده شود(بیش از 6 هفته)، ممکن است باعث خشکی دهان، خواب آلودگی، اضطراب، سردرد،کاهش اشتها و حتی آلرژی در برخی از افراد شود. مقدار زیاد زعفران می تواند باعث مسمومیت شود. هنگامی که مقدار زیاد زعفران بطور خوراکی مصرف شود، می تواند منجر به خونریزی بینی، اسهال خونی، استفراغ، بی حسی  و  بسیاری عوارض جانبی خطرناک دیگر شود. مقدار 12 تا 20 گرم زعفران می تواند در بیشتر موارد باعث مرگ شود.

احتیاط و هشدار در مورد زعفران


  • خوردن مقدار زیادی زعفران در بارداری می تواند باعث انقباض رحم شده و منجر به سقط جنین شود.
  • زنان در دوران شیردهی باید قبل از مصرف خوراکی زعفران با پزشک خود مشورت کنند. خوردن زعفران با شیر یا دیگر غذاها ممنوعیتی ندارد.
  • زعفران بر خلق و خوی افراد اثر گذاشته و می تواند محرک رفتارهای تکانشی در افراد مبتلا به اختلال دوقطبی باشد. از این رو افرادی با این اختلال روانی باید از مصرف زعفران خودداری کنند.
  • اگر کودک شما به زیتون، یا گیاهان  لولیوم و سالسولا آلرژی دارد، ممکن است به زعفران نیز آلرژی داشته باشد.
  • افرادی که دچار فشار خون پایین هستند نباید زعفران مصرف کنند چرا که زعفران فشار خون را پایین می آورد.

حقیقت یا افسانه


بسیاری از مادران بر این باورند که زعفران چهره ای زیبا به فرزند می دهد. اما زعفران هیچ تاًثیری بر زیبایی چهره ندارد. زعفران به رشد سلول های پوست کمک کرده و هنگام مصرف موضعی ، پوست را نرم می کند اما به هیچ وجه بر زیبایی چهره تاًثیری ندارد.